Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Nedokončené příběhy - O Tuorovi a jeho příchodu do Gondolinu

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Nedokončené příběhy - O Tuorovi a jeho příchodu do Gondolinu
 
Autor: John Ronald Raul a Christopher Tolkien
Název díla: Nedokončené příběhy - O Tuorovi a jeho příchodu do Gondolinu
Datum vložení: 29.6.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tuor byl synem Huora a Rían. Narodil se v rose 473 Prvního slunečního věku,těsně před Bitvou nespočetných slz, v níž padl jeho otec a strýc Húrin byl zajat.
Jeho matkaho dala na výchovu k sindarským elfům a sama šla hledat Huora, ale stratila se v pustině Anfauglith kde taky zemřela.
Tuor byl u Sindar do svých 16 let.Potom byl chycen a zotročen Východňanem Lorganem. Později jim utekl a 4 roky žil jako psanec. Jednou přišel k moři a tam se mu zjevil Pám vod Ulma a řekl mu ať varuje Turgona před skázou Gondolinu. Potkal tam elfa Voronweho a spolu se vydali najít Gondolin.
Po cestě museli přečkat zimu,utéct rozzuřeným skřetům a ukrýt se v lese. Ale konečně našli Skrytou bránu kde se k nim přidal elf Elemmakil. Provedl je přes bránu Dřevěnou, Bronzovou, Železnou, Stříbrnou a Zlatou. Potom našel Turgona a vyřídil mu vzkaz od Ulma. Tuor už v Gondolinu zůstal a oženil se s Idris a měli dceru Earendil.
V roce 511 byl Gondolin vylpeněn. Tuor,Idris a Earendil s ostatními, kteří zůstali na živu, uprchli Do Šedých přístavů. Několik let na to odplul Tuor s Idris do Eldamaru.Hodnocení: (hodnotilo 3 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info