Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Když padá nebe.

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Když padá nebe.
 
Název díla: Když padá nebe.
Datum vložení: 4.7.2006
Referát vložil: Hana

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Recenze – info o knize:
Autorka: Šárka Junková
Název knihy: Když padá nebe.
Vydavatel: Víkend, Praha

Kniha je tvořena dvěma příběhy:

Příběh "Hana - znásilněná" je o dívce, která je tak trošku jiná, prostě není in, jak se říká. Nemá moc kamarádek, ráda sedí doma a čte si. Pak jednou ale konečně potkala vysněné štěstí. Na diskotéce, kam původně vůbec nechtěla jít, ji pozval k tanci kluk, který by se jí mohl líbit... jenže se všechno zoufale pokazilo. Z hlouposti se rozhodla jít domů sama, nesvezla se taxíkem a jak už to tak bývá, za chyby se musí platit, cestou byla znásilněná. Jak se s tím vyrovná? Co prožije?
Navíc má další starost, máma jí nikdy nechtěla říct, proč žijí jen ony dvě spolu, ale Hanka zjistila, že otce má, a že je učitel, tak se rozhodla ho kontaktovat. Ani to jí moc radosti nepřineslo. V životě se jí všechno sype…
Stud, bolest a obavy ji doženou k sebevraždě. Je na doktorce Petrové z léčebny v Ráji, aby ji z toho dostala. Nebo je to jinak ? Třeba se každý ze svých problémů musí dostat sám.

Příběh "Věra - říkali mi socka" vypráví o dospívající zvláštní dívce, která vyrůstala v prostředí na okraji společnosti, záviděla dětem, které chodí do školky a myslela si, že ona za trest musí být doma, že je špatná a zlá. Musela krást, lhát a podvádět, protože v její rodině to bylo normální,ale jí se to nelíbilo. Dokud bojovala sama, zvládala to. Pak se jí ale narodila sestra a opilecká matka malou odložila a dala jí na starost Věře. Věra pro ni chtěla lepší osud než žebrat a krást. Jenže jí nikdo nepomohl. Co mohla udělat sama ? Nakonec nevydržela tlak a ústrky, rozhodla se raději zemřít, aby nic neviděla... V léčebně v Ráji se ale našli lidé, kteří jí podali pomocnou ruku, dokáže se jí chopit ?
Osudy obou dívek se setkaly, ale mělo to nějaký smysl?


Životopis spisovatele: Šárka Junková
Hodnocení: (hodnotilo 9 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info