Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Tati, Tobě přeskočilo

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Tati, Tobě přeskočilo
 
Autor: William Saroyan
Název díla: Tati, Tobě přeskočilo
Datum vložení: 14.7.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tati, Tobě přeskočilo
(Papa You Are Crazy)
William Saroyan: Tati, Tobě přeskočilo

Tati, tobě přeskočilo je kniha, která nám přibližuje svět viděný očima malého chlapce, žijícího po odloučení rodičů s otcem, spisovatelem.
Ačkoliv se jeho otec ve psaní nedočkává příliš velkých úspěchů, neztrácí dobrou náladu. Přiměje syna pozorovat svět kolem sebe, vidět o zkoumat každou maličkost, zdánlivě všední a nevýznamné drobnosti. Touto cestou i Petr najde v chudobě vlastně osvobození. nedokáže si již svůj život představit bez všech těch hloupostí, bez stolu prostřeného novinami, bez autorské rýže, což je cokoliv, když se to dá uvařit s rýží, bez starého ale stále plně využívaného hracího stolku, bez písku na pláži....a beze snů svých i otcových.
V určitém slova smyslu je zde ztvárněno jak dítě vychovává dítě.


"Jsem rád, že tu jsi se mnou," řekl táta.
"Jsem rád, že tu jsem," odpověděl jsem mu.

Hodnocení: (hodnotilo 52 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info