Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Amerika

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Amerika
 
Autor:
Název díla: Amerika
Datum vložení: 17.7.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Šestnáctiletý Karel Rossman je sveden služkou. Rodiče se obávají ostudy a pošlou ho do Ameriky. Když vystoupí z lodi, zjistí, že na lodi zapomněl deštník a je nucen svou kajutu hledat přes různé chodbičky, prtože hlavní chodby již byly zamčené. V jedné kajutě e setká s topičem, kterému hrozí propuštění. Hodlá se ho zastat u vedení lodi, nakonec se ho nezastane, protože se zde setká se svým strýcem Edwardem Jakobem, který je senátorem a Karla se ujme. Díky strýci získá základní znalosti angličtiny, aby se mohl v budoucnu po Americe volně pohybovat. Brzy, při setkání Karla s dcerou Edwardova obchodního partnera s Klárou, se Karel dostane do dalšího problému. Klára Karla zbije a Edward má strach z hanby, proto Karla opustí. Karel je nucen se po Americe toulat sám. V hostinci se setká s Irem Robinsonem a Francouzem Delamarchem, kteří se budou tvářit jako jeho přátelé a přitom ho budou využívat. Nakonec je opustí a stane se liftboyem v hotelu Occidental. Robinson příjde Karla v opilosti navštívit a Karel ho uloží ve své posteli. Karel je propuštěn, jelikož v hotelu ubytoval cizího člověka a opustil výtah. Delamarche Karla unese, aby mu a jeho milence Bruneldě s Robinsonem sloužil... Karel Bruneldu odveze do nemocnice a pracuje v divadle jako technický pracovník.
Román není dokončen, dochovaly se jen fragmenty, které na sebe v některých částech knihy nenavazují.

Hodnocení: (hodnotilo 93 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info