Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Vražda potřebuje reklamu

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Vražda potřebuje reklamu
 
Autor: Dorothy L. Sayers
Název díla: Vražda potřebuje reklamu
Datum vložení: 17.7.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Vražda potřebuje reklamu je asi nejznámější a nejzdařilejší detektivka anglické spisovatelky Dorothy Sayers. Hrdinou jejích příběhů je lord Peter Wimsey, bohatý aristokrat, jehož soukromým koníčkem je detektivní pátrání. Tentokrát působí inkognito ve známé reklamní agentuře, aby vyšetřil úmrtí jednoho všeobecně neoblíbeného zaměstnance, který za podezřelých okolností spadl jednoho krásného dne ze schodů.
Děj se odehrává v Londýně v létě roku 1933. V té době ještě neexistovala televize a reklama se provozovala výhradně v denním tisku. Nebyla však o nic neprůbojnější než ta dnešní, když hlásala:

NAPOJTE NERVY NUTRAXEM!

I KDYBYSTE MĚLA KRÁVU V KUCHYNI
NEBUDETE MÍT LEPŠÍ POMAZÁNKU NEŽ
MARGARÍN ZELENÉ PASTVINY!

MUŽÍČEK SE PO OBĚDĚ NĚŽNÝM STÁVÁ,
KDYŽ MU ŽÍNKA DO POLÉVKY ELSU DÁVÁ!

ELSA POLÉVKOVÉ KOŘENÍ KDE POD KROVEM,
TAM JE SPOKOJENOST, ŠTĚSTÍ DOMOVEM!

Práce v Randallových reklamách je podána natolik poutavě a zajímavě, že samotná detektivní zápletka s mocnou a dobře organizovanou skupinou pašeráků kokainu ustupuje poněkud do pozadí. Nakonec je však vrah lordem Petrem usvědčen. Petrovi je ho ale líto, a tak, aby uchránil jeho manželku a malé dítě, mu poradí, aby šel domů pěšky, pomalu a neohlížel se. Ráno se objeví v novinách zprávička, že zahynul pod koly náklaďáku.

Hodnocení: (hodnotilo 5 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info