Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Mami, mám Tě ráda

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Mami, mám Tě ráda
 
Autor: William Saroyan
Název díla: Mami, mám Tě ráda
Datum vložení: 19.7.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Mami, mám Tě ráda (Mum I Love You)
William Saroyan: Mami, mám Tě ráda

Mami mám, Tě ráda je v určitém slova smyslu doplňkem již známé autorovy miniprózy Tati tobě přeskočilo. Saroyan skvěle vystihuje rozdílnost pohledů matky a dcery na život.
"Mamka se pousmála, rozevřela náruč a já do ní skočila: 'Ta moje žabičko, ty moje sluníčko, ty můj andílku,' takže jsem věděla, že je smutná. Vždycky mi takhle říká, když je smutná. Za chvilku někam volala- takovým zvláštním hlasem. Zavěsila a začala pobíhat po bytě. Sháněla kugfry, balila oblečení a honila mě, abych udělala tohle a pak zase támhle to: zkontrolovat sporák, ledničku, zadní dveře, vzít si nějaké oblečení, nezapomenout na zubní kartáček. 'Letíme do New Yorku!'" Mamka je totiž herečka a jedině v New Yorku jsou ta pravá divadla.
Producent Mike McClatchey obsadil ale jak mamku tak i Žabku do nové, dojemné hry. Mamka složitou cestou konečně pochopí, že nejdůležitější role v jejím životě je role matky a přiblíží se tak ještě víc k dcerce. Narozdíl od matky se ale Žabka nemohla za slibné dráhy herečky radovat, radovat bez bratra Péti a taťky. Oba se totiž nachází daleko v Paříži.
New York má však pro obě přichystáno ještě jedno překvapení.

Hodnocení: (hodnotilo 13 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Mami, mám tě ráda Saroyan, William 697 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info