Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Láska je jen slovo

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Láska je jen slovo
 
Autor: Johannes Mario Simmel
Název díla: Láska je jen slovo
Datum vložení: 19.7.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Německý spisovatel zasadil děj svého světově proslulého románu, který se stal světovým bestsellerem, do prostředí školního internátu, kam většinou přicházejí děti z lepších rodincelého světa, zhýčkané přepychem, ale často ochuzené po citové stránce. Děti, na které neměl nikdo časa které cítily svou osamělost. Špatná výchova některé pokřivila a zkazila. Profesor Florian , vynikající pedagog a zakladatel školy, však nad nikým neláme hůl. Věří, že v každém lze probudit něco dobrého. Že má pravdu, o tom svědčí epizoda, v níž se žáci solidárně zastanou svého učitele dějepisu, jehož by se někteří rodiče, poznamenáni nacistickou minulostí, rádi zbavili. Páteří celého příběhu je něžná a hluboká láska mladého Oliverake krásné Vereně, manželce bohatého bankéře. Láska, která musí zůstat utajena a stane se tak předmětem vydírání-citového , ze strany některých Oliverových spolužáků, finančního, ze strany služebnictva. Stále víc se zatahuje smyčka kolem neštastné dvojice, pro kterou není v daných podmínkách východisko.
Příběh nakonec skončí Oliverovou smrtí, protože Verena, která chce mít jistotu, že bude stále bohatá, mu napíše dopis, že se s ním chce rozejít. Rozrušený Oliver si nevšimne, že se k němu zezadu plíží Verenin manžel, který o všem věděl. Olivera zbije a Oliver se ze zoufalosti oběsí.

Hodnocení: (hodnotilo 17 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info