Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kolja

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Kolja
 
Název díla: Kolja
Datum vložení: 3.8.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Autor: Zdeněk Svěrák, je známý spíše svou filmovou tvorbou. Natočil např.: Kolju, Tmavomodrý svět.Je to režisér, herec Cimmrmanovo divadlo (např.: Jára Cimmrman ležící spící, Švestka, Rozpuštěný Vypuštěný), Vydal zpěvníky pro děti.

Obsah: Hlavní postavou je František Louka, hraje na violoncello. Další postavy jsou: malí pětiletý chlapec Kolja, hrobník Brož, Koljova maminka Naděžda a její matka Tamara. Děj začíná v krematoriu kde Louka Hraje na pohřbech. Bydlí ve věži a přivydělává si obnovováním nápisů na hrobech. Dříve hrál v České Filharmonii ale protože jeho bratr emigroval, mu zakázali hrát z Filharmonií v zahraničí. Takže musel u Filharmonie skončit. Byl velmi zadlužený a od každého si půjčoval peníze. Jednou se ho hrobník Brož zeptal jestli je svobodný a když mu Louka řekl že ano tak mu nabídl že by si mohl vydělat slušné peníze. Tak že si vezme za ženu Rusku, jménem Naděžda která přijela za svou matkou a potřebovala by české občanství. Františkovy se do toho nechtělo, ale Brož ho přemluvil. Když si ji František vzal vrátil se zase domů a žil dál jako předtím, jen si za peníze co dostal koupil Trabanta. Ale Naděžda utekla do Německa a začala se o něj kvůli tomu zajímat policie. Do toho ještě zemřela matka Naděždy Tamara, která se starala o malého Kolju. Tak se Kolja dostal k Františkovy.Zanedlouho mu kolja začal důvěřovat a díky tomu se o něj přestala zajímat i policie. Kolju bral všude sebou, do krematoria a dokonce i za svou matkou. Ale té říkal že to je dítě jeho kolegů hudebníků a že ho má jen na chvíli pohlídat. Potom se asi po půl roce vrátila Naděžda a Kolju si vzala sebou do Německa, František slíbil Koljovy že za ním přijede i když věděl že to je lež. Louka odjíždí domů svým Trabantem a dochází mu že jediné co mu po Koljovy zbylo je Trabant.

Můj názor: Tato kniha ukazuje jak člověk k něčemu rychle může přijít, ale také jek rychle to zase může ztratit.Životopis spisovatele: Zdeněk Svěrák
Hodnocení: (hodnotilo 123 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info