Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Čas tvého života

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Čas tvého života
 
Autor: William Saroyan
Název díla: Čas tvého života
Datum vložení: 4.8.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Čas tvého života (The Time of Your Time)
William Saroyan: Čas tvého života

Jednající postavy jsou lidé, které pravděpodobně den co den vídáte na ulici. Přesto je ale každá osobitým originálem. V přístavní krčmě v san Franciscu se tak schází hodně pestrá společnost, v níž nechybí byrman-filozof (Nick), mladý boháč s filantropickými sklony (Joe), sadistický policista (Blick), nešťastná šlapka s nevinnou duší (Kitty) a její nesmělý nápadník (Tom), černošský pianista, ani romantický pábitel... Samotné prostředí dodává ději na přirozenosti a lidskosti.
Drama Čas tvého života zajistilo svému autorovi značný věhlas. Rok po jeho uvedení za něj William Saroyan dokonce obdržel Pulitzerovu cenu, kterou však odmítl převzít s odůvodněním, že na odměny a ceny ve sféře umění nevěří. A proč také? Vždyť přeci...
"Existuje pouze jedno jediné divadlo: svět. Jedna jediná divadelní hra: smrtelnost. Jeden jediný herec: člověk. Existuje pouze jeden jediný začátek: zrození. jeden jediný konec: smrt. Jedno jediné jeviště: povrch zemský a svět a všechny jeho okolostojičnosti. Jedno jediné dějství: růst. Mluvím nyní o realitě." (ze strany 164 téže knížky)
Čas tvého života je obrazem naší doby a nechává vyznít i naplnění motta: "V čase tvého života snaž se žít!"

Hodnocení: (hodnotilo 6 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info