Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Metresy francouzských králů

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Metresy francouzských králů
 
Autor: Helga Thoma
Název díla: Metresy francouzských králů
Datum vložení: 4.8.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
METRESY FRANCOUZSKÝCH KRÁLŮ
Helga Thoma

Takto kniha obsahuje sedm životopisů nejvýzna- mnějších milenek francouzských králů od 16. do 18. století

Byly to: Diana de Poitiers, milenka o dvacet let mladšího Jindřicha II., Gabriella d'Estrées, milenka Jindřicha IV., zemřela pár dní před jejich svatbou, Henrietta d'Entragues nastoupila na Gabriellino místo, ale dlouho si ho neudržela. Madame de Montespan metresa Ludvíka XIV. Vystřídala ji Madame de Maintenon, kterou si nakonec vzal za ženu. Dále pak Madame de Pompadour, milenka a přítelkyně Ludvíka XV. A nakonec jeho poslední metresa Madame du Barry.

Králové té doby mohli téměř vše, ale oženit se z lásky jim většinou nebylo dopřáno. Proto měli milenky, u kterých nacházeli to, co jim jejich ženy nedokázaly dát. Byla to především láska, důvěra, pochopení a často i rada. Tato kniha chce vyvrátit předsudek, že metresy byly vždy ješitné, povrchní, nestoudné a marnivé ženy, toužící po moci a majetku. Většinou to byly velmi inteligentní ženy, mnohdy dokonce i nekorunované královny.Hodnocení: (hodnotilo 7 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info