Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Petr a Lucie (Pierre et Luce)

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Petr a Lucie (Pierre et Luce)
 
Autor: Romain Rolland
Název díla: Petr a Lucie (Pierre et Luce)
Datum vložení: 12.3.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavním hrdinou je osmnáctiletý, dospívající mladík Petr Aubier. Děj novely začíná ve středu 30.ledna 1918. Toho dne Petr cestuje metrem a válečnou Paříž sužují nálety. Lidé hledající úkryt, nahrnou se do podzemí. Vzniká panika. V obrovské tlačenici zmatený a vystrašený Petr potkává dívku Lucii. Zamilují se do sebe. Petr a Lucie se učí chápat jeden druhého, vzájemným citem jeden druhému navrací chuť do života, přestávají si všímat války a špatných věcí kolem sebe. Uzavírají se do své lásky a izolují se od okolního světa. Vztah Petra a Lucie se časem dostává ještě výš, slíbí si , že se po velikonocích vezmou. Na Velký Pátek jdou do kostela, kde se modlí za jejich lásku. V tom okamžiku se ozve výbuch a kostel se zřítí. Petr a Lucie umírají 29.března.1918.
Hodnocení: (hodnotilo 185 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info