Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Škola malého stromu (The education of little tree)

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Škola malého stromu (The education of little tree)
 
Autor: Forrest Carrter
Název díla: Škola malého stromu (The education of little tree)
Datum vložení: 12.3.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Malý chlapec, sirotek je vychováván svými prarodiči, indiány kteří žijí ve Virginii. Byť je mu pouze pět let, stává se z něho rovnocenný pomocník. Všemu se učí od svých indiánských prarodičů, kteří mu dávají indiánské jméno Malý strom. Malý strom se učí všemu; loví, sbírá lesní plody, pálí s dědečkem whisky, učí se přírodě, poznává lidi. Hlavní obživu získávají právě pálením kořalky, které je však zakázané. Dědeček mu vysvětluje problémy mezi indiány a bílými , že běloši vyhánějí černochy atd. Všechny tyto problémy jsou viděny z pohledu prarodičů a malého chlapce. V knize jsou popsány jejich společná dobrodružství. Po několika letech prarodiče umírají a chlapec opouští Virginii.Hodnocení: (hodnotilo 138 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info