Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Cizí děti

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Cizí děti
 
Autor: Jaromíra Kolárová
Název díla: Cizí děti
Datum vložení: 12.3.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Knížka se skládá ze tří povídek.

1.„Dívka s mušlí“ – dvanáctiletá Vendula žije s matkou a se třemi mladšími bratry v jedné domácnosti. Libor se ve škole učí dobře a je citově závislý na své mamince. Jeník hraje velmi dobře na housle a malý Venoušek umí zatím říkat jen slovo máma. Vendula má ztížené podmínky k učení, protože chodí s maminkou brzo ráno do práce. Maminka uklízí kanceláře a ráda se napije alkoholu. Po raním úklidu kanceláří se Vendula vrací domů, aby vypravila bratry do školy a Venouška do jeslí. Maminka se o děti moc nestará, a proto veškerá domácí práce spočívá na Vendule. Někdy jde Vendula za tatínkem, který bydlí na druhém konci města. Tatínek jí nabízí, aby zůstala, aby žila s ním v jeho nové rodině. Vendula však odmítá, protože by se neměl kdo starat o bratry. Jednoho dne přivede maminka dětem nového tatínka, před kterým Vendula uteče a nešťastnou náhodou upadne na schodech. Zlomí si ruku a je převezena do nemocnice. Maminku čeká soud. Děti putují do ústavu. Vendula se tam sejde jenom s Liborem a Jeníkem. Venoušek je převezen do kojeneckého ústavu a později se Vendula dovídá, že maminka svolila k jeho adopci. Vendulu navštěvuje její tatínek a chce jí pomoci. Ta však pomoc odmítá, aby mohla zůstat s bratry. Spřátelí se s Petrem, který ztratil při autonehodě oba rodiče. Jednou Vendula z ústavu uteče za maminkou a přemlouvá ji, aby si je vzala zpátky, že ji mají všichni moc rádi a že se jim stýská. Maminka však o ně již nestojí a zklamaná Vendula se vydá za tatínkem, který ji nakonec odváží zpět do ústavu.Hodnocení: (hodnotilo 16 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info