Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Pěna dní

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Pěna dní
 
Autor: Boris Vian
Název díla: Pěna dní
Datum vložení: 4.9.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Vian napsal Pěnu dní, když mu bylo 26 let. Z počátku se příběh zdá klasický, popisující život a lásku muže – Colina, jeho kuchaře Nikolase a jejich přítele Chicka. Postupně se všichni 3 zamilují do mladých slečen. Colin je bohatý a tak uspořádá krásnou, bohatou svatbu pro sebe a svou Chloé. Věnuje svému chudému příteli Chickovi 25 tisíc doubenzótů, aby i on se mohl oženit se svou Alise( neteř Nikolasova). Ten však všechny peníze utratí za spisy myslitele Partra. Posedlost Chicka spisy dovede Alise k zoufalství. Zabije spisovatele a jeho sirkami vyplení všechna knihkupectví. V posledním zemře. V té době je Chick zatýkán, protože neplatil nájem…při zatýkání je zastřelen.
Chloé a Colin jedou na svatební cestu. Zde Chloé onemocní. Má leknín v plíci. Po operaci se objeví leknín i v plíci druhé. Colinovi dochází peníze. Květiny pro Chloé ( které ji léčí ) jsou příliš drahé. Musí hledat práci a propustit Nikolase. Pro Colina je práce největší ponížení, doposud zastával názor, že pracovat musí jen ubožáci. Co by pro svou Chloé, ale neudělal? ( To je aspoň chlap) V žádné práci však dlouho nevydrží. Dochází mu peníze, a podle toho se také mění jeho byt.( Zmenšují se prostory, zdi se vlní a posunují…) Chloé umírá. Colin nemá ani na důstojný pohřeb. Nakonec se chystá na sebevraždu.
Jestli chcete vědět, zda ji spáchá….přečtete si tuto knihu. Je velice zajímavá. V knize se také objevují autobiografické prvky autora. Smrt je zde komická událost..atd.

Hodnocení: (hodnotilo 31 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info