Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Bláznivý regiment

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Bláznivý regiment
 
Autor: Jan Weiss
Název díla: Bláznivý regiment
Datum vložení: 7.9.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Vedlejší téma: Přeběh některých bláznů.
Hlavní téma: sestavení Bláznivého regimentu a zajetí jeho velitelů
Celkové téma: Období první světové války a snaha získat muže, kteří by odešli na frontu.
POSTAVY: major von Rosen, doktor psychiatrie Perkussi, blázni
Erlebach, Antoš, Napoleon Bonaparte, Martinec a Mojžíš

Major von Rosen v období první světové války, měl za úkol sehnat muže do regimentu a posalt je na frontu. Nikde je nemohl sehnaat, až jednou ssse setkal s doktorem psychiatrem Perkussem, který mu slíábil sestavení reginentu z 200 bláznů. Regiment doktora Perkussiho byl sestaven z blláznů, kteří podle něj byli neškodní. Při převozu tohoto bláznivého regimentu do města X na frontu, se jedna číst rozhodla vzepčít se svým velitelůům. A tak pod vedením nejmírnějšího blázna Erlebacha a blázně Antoše, který chodil pozadu, zajali majora von Rosena, odktora Perkussiho a jejich kaprála. Na jejich hřbetech odešli do lesa, kde našli opuštěný loupežnický hrad. Bllázni se tu usadili. Zajatce zamkli do komory a začali se zabydlovat. V salónku objevili mumii, kterou si oblíbil blázen Napoleon Bonaparte a počal ji vyprávět o svých válkách. Jiní blázni objevili v kazatelně mrtvéího muže a někteří ho povožovali za blázna, který předstíral, že je mrtvy. Začali si s ním povídat.
Když se blázni zabydlkeli, převedli zahjatce majora a dokrota. Počali chystat pomstu, když se ozval blázen Antoš jenž potřeboval lidské oči, pro svou chůzi pozadu. Vzal dokrota Perkussiho a oči mu odoperoval. Major von Rosen se z toho všeho nakonec zbláznil. Zahránili je až čeníci, kteří blázny zajali a odvedli zpět do blázinců.
Kniha byla vydána Českým spisovatelem v Praze roku 1979 a vydal jí jako svou 4323. publikaci. V knize se ojevují německé výrazy, jazyk je spisovný a děj je psán postupně.

Životopis spisovatele: Jan Weiss
Hodnocení: (hodnotilo 2 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info