Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Místo pro mě

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Místo pro mě
 
Název díla: Místo pro mě
Datum vložení: 14.9.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Místo pro mě
Autor: Robert Westall
Nakladatelství: Albatros
Rok vydání: 1996
Žánr: román
Hlavní postava: Lucie

Román Místo pro mě vypráví příběh osmnáctileté dívky, která se po maturitě místo na prázdniny se později na studia na univerzitě v Cambridgi vydává někam zcela jinam. Nechtěným původcem následujícího dobrodružství se stává její otec, vysoký ministerský úředník. Lucie, která se ani pro tragické smrti své matky nemusel nijak zvlášť snažit, protože jí péči a peníze vždycky poskytl otec, se náhle musí starat sama o sebe. Ocitá se daleko od domova, kde jí sice do začátku Poslouží peníze od otce, ale dál se musí pokoušet o nový život sama. Po počátečních nesnázích se pořídí obchod se starožitnostmi, a pokračuje tak v dlouholetém koníčku rodiny. V novém prostředí nalezne nové přátele, kteří nakonec jí i jejímu otci prokáží neocenitelnou službu. Zevnitř pozná prostředí venkovských aukcí a život obchodníků se starožitnostmi, které dříve mohla sledovat pouze jako občanský zákoník. Z dívky, která se sice ve škole dobře učila, ale v praktickém životě se moc nevyznala a byla spíš bázlivá, se stává samostatná a schopná mladá žena, která se jen tak něčeho nezalekne.

Životopis spisovatele: Robert Westall
Hodnocení: (hodnotilo 3 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info