Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kalibův zločin

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Kalibův zločin
 
Název díla: Kalibův zločin
Datum vložení: 13.3.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Román líčí příběh Vojty Kaliby. Vojta žil v chalupě se svým otcem. Jeho starší sestry již byly provdané a jejich hlavní starostí bylo to, co by si ještě mohly z chalupy odnést. Vojta byl dobré a klidné povahy. Vojta se seznámil s mladou dívkou z vedlejší vsi, Karlou Boučkovou. Dívka byla o dost mladší než Vojta, ale přesto se vzali. Spolu s Karlou se do chalupy přistěhovala i její matka. Manželství Karly a Vojty však šťastné nebylo. Karla projevila zájem víc než o muže, spíše o majetek. Také ho podváděla. Narodil se jí syn Karel, ale Vojta netušil, že není jeho otcem. Jednoho dne Karla s matkou i se synem odešly pryč. Vojta prosil svou ženu, aby se vrátila, ale marně. Vojta v beznaději uhodil svou Karlu. Za tento čin se dostane k soudu a je poslán do vězení. Karla s matkou se vrátily do chalupy a vyhnaly starého otce na výměnek. Vojtu pustili domů o den dříve a když spatřil, že v jeho chalupě je nejen Karla, ale i její milenec, vtrhl do chaloupky a v zápalu zoufalství a nepříčetnosti Karlu zabil motykou.

Životopis spisovatele: Karel Václav Rais
Hodnocení: (hodnotilo 54 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info