Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kovářovic Kačenka

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Kovářovic Kačenka
 
Název díla: Kovářovic Kačenka
Datum vložení: 13.3.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
V povídce Kovářovic Kačenka je popisován příběh dívky Kačenky, která si celé dny jenom zpívala, až to budilo u některých sousedů závist. Byla také vyhlášenou tanečnicí a nejraději tančila s Vojtěchem Bartošovým. Jelikož byl Vojtěch selským synem, snažili se jeho rodiče, aby měl známost s Kejvalovic Madlenkou, která byla jedinou dcerou druhého sedláka a doufali, že se případným sňatkem rozšíří grunt. Sedlák Kejval však tolik se svatbou nepospíchal, raději vyčkával, zda se o Madlenku nebude ucházet bohatší ženich a Vojtěcha si nechával v záloze. Vojtěcha přestávalo bavit stále jen čekat, a tak když byl jednou u Madlenky doma a přijel k ní na námluvy jiný nápadník, odešel od nich do hospody, kde byla právě tancovačka. Při ní se více sblížil s Kačenkou a ještě ten den si dali slovo. Když se to Vojtěchův otec dověděl, velmi se rozzlobil a dojednal sám synovu svatbu s Madlenkou. V okamžiku, kdy vycházeli svatebčané z kostela, skácela se Kačenka k zemi a byla mrtvá. Po svatbě začal Vojtěch chřadnout a do roka i on zemřel- žalem.

Životopis spisovatele: Vítězslav Hálek
Hodnocení: (hodnotilo 3 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info