Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda
 
Autor: Robert Louis Stevenon
Název díla: Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda
Datum vložení: 16.11.2006
Referát vložil: Kuta Lukáš

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní postavy:
Henry Jekyll
Edward Hyde

Obsah:
Pan Utterson-advokát, přítel doktora Jekylla.Slavná fantastická novela z konce 19.století. Advokát pan Utterson se snaží objasnit záhadu neobvyklé poslední vůle svého přítele doktora Henryho Jekylla. Ten odkazuje všechen majetek záhadnému muži jménem Hyde.Od svých přátel se o Hydeovi dozvídá ,že je to člověk malého vzrůstu a odpudivého a děsivého zjevu, který navíc bezdůvodně napadl malé děvčátko. Snaží se od Jekylla dozvědět, kdo je onen muž a proč si na něm doktor tolik zakládá. Má starost o jeho život. Hyde jednou v noci zavraždí vysoce postaveného muže a následně podivně zmizí. Doktor se po doktorově sebevraždě nakonec vše dozvídá z jeho dopisu. Jekyll se přiznává, že našel chemický přípravek schopný oddělit jeho dvě osobnosti dobrou a zlou. Tedy přesněji odděluje pouze tu zlou, kterou pojmenuje Edward Hyde, zatímco Jekyll je stále směsice obou bytostí. Jekyll po vypití "léku" může libovolně měnit své osobnosti. Ale, jak už tomu bývá, začalo se mu to vymykat z ruky a nakonec zjistil, že se stává Hydem, aniž by vypil nápoj, který navíc začal docházet, takže se už nemohl vracet do své podoby Jekylla.Hodnocení: (hodnotilo 80 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info