Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Prosím Vás, sestřičko...

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Prosím Vás, sestřičko...
 
Autor: Hana Marie Körnerová
Název díla: Prosím Vás, sestřičko...
Datum vložení: 20.11.2006
Referát vložil: Jan novák

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj této knihy nás seznamuje s mladou sestřičkou Silvií, která nastupuje na chirurgiké oddělení v nemocnici v malém městě. Silvie nastupuje do zaměstnání způsobem, kterým se kdysi do zaměstnání nastupovalo: systém hodit neplavce do vody, ať si pomůže, jak umí. Silvie však není ani zdaleka připravená na potíže, které na ní čekají. Nepřátelství ostatních sester, počáteční potíže při zapracování.
Není však ani připravená na milostné dobrodružství s výborným chirurgem v nemocnici Oldřichem. Jeho bývalá žena Jana je od pasu dolů ochrnutá po nehodě, která se jim stala, když jela s Oldřichem od soudu, který je rozvedl. Od té doby se Oldřich o Janu stará. Jana však nemá snahu s ním vyjít. Po nehodě svůj žal utápí v alkoholu.
Silvie s Oldřichem se do sebe zamilují. Křehký vztah však nemá v nepřátelském prostředí šanci. Silvii zemře teta, u které bydlí. Silvie se rozhodne odejít do jiné nemocnice. Chce se rozloučit s Oldřichem, a proto na něho čeká v retauraci před jeho domem. Když v tom uslyší ránu. Autobus porazí ženu, která leží na silnici a nedýchá.
Schodou okolností je to Jana. Silvie si uvědomuje, že pokud jí nepomůže, může být s Oldřichem šťastná. Přeci ale Janu zachrání. Příběh končí silviiným zpytováním svého činu.Hodnocení: (hodnotilo 3 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info