Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Dobrodružství u Tajné hory

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Dobrodružství u Tajné hory
 
Autor: Enid Blytonová
Název díla: Dobrodružství u Tajné hory
Datum vložení: 21.11.2006
Referát vložil: Tereza Kulhánková

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Příběh vypráví o dětech, které maji za rodiče slavné piloty. Rodiče se vypraví s letadlem zvaným Bílá vlaštovka do Afriky. Jelikož jsou slavní piloti, piše se o nich v každých novinách a najednou se v novinach objeví: "ŽÁDNÉ ZPRÁVY O ARNOLDOVÝCH. PODEZŘELÉ TICHO. CO SE PŘIHODILO BÍLÉ VLAŠTOVCE?''
Když si to děty přečetly všechny se rozplakyly a přemýšleli, co se mohlo stát, jenže jejich kamarád princ Paul dostal od svého otce krásné modrostříbré letadlo. Všechny napadlo jen jedno, protože Paul k letadlu dostal i nejlepšího pilota jakého měli v kralovství, tak se domluvili že vše nakoupí a poletí do Afriky najít rodiče.
Jak se domluvili, tak se taky stalo. Děti o půl noci odletěli směrem k Africe. Když se konečně dostali do Afriky na místo, kde se našla Bíla vlaštovka, začali přemýšlet, co se mohlo stát. S pilotem jel také jeho kamarád, který už na tomhle místě jednou byl, a tak věděl, kde je jaká vesnička a tak se co nejdříve vydal do té nejbližší a šel zjistit, jestli někdo neviděl, co se stalo. Domorodec, který viděl, jak se Bíla vlaštovka blíží a přistává, vyprávěl, že viděl, jak rudovlasí lidé s žlutou kůží piloty zajali. Rudovlasí lidé žili na v Tajné hoře. Do Tajné hory se nakonec vydali i děti a jejich pilot s doprovodem Domorodce a jeho synovce. Když už byli u Tajné hory domorodec se s nimi rozloučil, ostatní hledali cestu dovnitř a nakonec ji našli. Jenže zajali všechny kromě jednoho kluka - Jacka a synovce domorodce, který se k nim přidal, protože ho jeho strýc pořád bil, a tak utekl za svými novými kamarády. Nakonec Jack a Mumafumu našli paní a pana Arnoldovi.

Hodnocení: (hodnotilo 140 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info