Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Devatero pohádek - Pohádka vodnická

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Devatero pohádek - Pohádka vodnická
 
Název díla: Devatero pohádek - Pohádka vodnická
Datum vložení: 22.11.2006
Referát vložil: Karlůča

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jestli si myslíme, že vodníci nejsou, tak pan Čapek říká, že jsou. A to chudí, bohatí, podle toho v jaké vodě se usídlí. Jsou to samotáři. Jednou nebo dvakrát do roka se sejdou na vodnické konferenci, kde si povídají co je nového a jak se jim řemeslo daří. A jednou jeden vodník vypráví o vodníkovi, který se jmenoval Kvakvakvokvoax. Ten se zamiloval do princezny jménem Kuakuakunka. Byla prý moc krásná a pyšná. Chtěla přinést modré z nebe. Kvak… nevěděl jak přání princezně splnit a chtěl se z nešťastné lásky utopit ve vzduchu. Ale jak vyskočil z vody ven viděl ve vodě modré nebe. Skočil zpátky, vzal princeznu na záda, vyskočil s ní do vzduchu a ukázal jí modré z nebe. Princezna se radovala, že jí vodník přinesl modré z nebe. Oba pak spolu šťastně žili. Od té doby vylézají vodníci z vody ven, aby viděli, že nebe je taky tam, kde je jejich domov.

Tato pohádka se mi celkem líbila, byla vtipná, dobře se mi četla a byla krátká.Životopis spisovatele: Karel Čapek
Hodnocení: (hodnotilo 296 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info