Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Brány Anubisovy

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Brány Anubisovy
 
Autor: Timothy Powers
Název díla: Brány Anubisovy
Datum vložení: 24.11.2006
Referát vložil: Ondřej Fischer , 5.A , Opava

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Timothy Powers je strhující autor americké sci-fi a fantasy , jeden z nejuznávanějších. Jeho skvělá kniha Brány Anubisovy z roku 1983 je toho zářným příkladem. Skvělá sci-fi z 19. století plná časových přesmyček a paradoxů se točí okolo ohraného tématu cestě v čase, podaného však neohraným způsobem. Základem je prostředí anglických básníků 19. století jako např. Samuel Taylor Colleridge (v knize osobně vystupuje).
Výborně podaný příběh, v němž nechybí ani tajemný vrah, láska a hrdina - literární kritik Brendan Doyle z 20. století , který zjistí, že není tím, kým se zdá být, a že v 19. století si ještě pár let pobude ...

Hodnocení: (hodnotilo 52 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Cestovatelský Norimberk.info