Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Sněžný tygr

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Sněžný tygr
 
Autor: Desmond Balgley
Název díla: Sněžný tygr
Datum vložení: 3.12.2006
Referát vložil: Martin Brdička

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tato kniha se odehrává na horách v Novém Zélandu a taky v místnosti, kde se vyšetřuje proč lavina vůbec vznikla a kdo na tom má případnou vinu. Tato kniha dokonale popisuje sesuv laviny tzv. Sněžného tygra. Ukazuje také na bezmoc lidí, kteří se snažili lavinu zastavit nebo zmírnit. Je v ní také napsáno jak případnému sesuvu zastavit.
Vyšetřováním je pověřená vyšetřovací komise, na kterou se nevztahují žádné normální soudní zákony a ona sama určuje pravidla vyšetřování. Hlavním podezřelým je pan Ballard, který se v tu dobu zdržoval zrovna v těch místech, kde lavina začala. Komise ale prokáže, že to on není a začne pátrat po dalších možných vinících, kteří svou neopatrností usmrtili stovky lidí. Autor dokonale popisuje sesuv laviny a boj lidí proti ní.

Hodnocení: (hodnotilo 35 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info