Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

May Day

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > May Day
 
Název díla: May Day
Datum vložení: 10.12.2006
Referát vložil: Martin Brdička

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Na palubě boeingu letícího z Kalifornie do Japonska se vše zdálo být v pořádku do té doby, než jeho trupem prolétla pokusná střela námořnictva. Testování střel toho typu bylo přísně tajné a zasažení letadla měl na svědomí nepozorný kapitán, který nedbal bezpečnostních regulí a snažil se celou věc ututlat. Letadlo letělo v době srážky hodně vysoko, v oblasti s řídkou atmosférou a nízkým tlakem, proto když došlo k protržení děr v trupu, unikl všechen kyslík a cestující, kteří si nestihli nasadit kyslíkové masky, se začali dusit. Po střetu začalo letadlo klesat, ale než dospělo do zóny s dýchatelným vzduchem, byly už mozky cestujících trvale poškozeny nedostatkem kyslíku, odumřely jim některé mozkové buňky a oni se začali chovat jako blázni. Jediní, kdo katastrofu přežili bez újmy na zdraví byla letuška , dvanáctiletá Linda a John Bery.

Tito tři byli v době havárie na toaletách, které byly dobře utěsněny a dekomprese se jim vyhnula. John Bery byl rekreační pilot, a proto se ujal řízení raketoplánu s třemi sty poškozenými a mrtvými na palubě. S pomocí letušky se mu podařilo navázat spojení s letištěm. Zástupci pojišťovacích společností, kteří věděli, jak to s cestujícími na palubě vypadá, jim posílali falešné navigační zprávy a doufali, že se letadlo zřítí. Johna Bery si ale poradil jak s řízením obrovského letounu, tak s poškozenými spolucestujícími a s menšími problémy přistál na kalifornském letišti. Tam na něj čeká nebezpečí v podobě skupinky lidí, kteří se snaží zlikvidovat jakékoli informace o celé nehodě, ale nakonec si poradí i s nimi a vše dobře skončí.

Životopis spisovatele: Thomas H. Block
Hodnocení: (hodnotilo 33 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
May Day Block, Thomas H. 850 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info