Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Zlomená křídla

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Zlomená křídla
 
Autor: Edvard Čejka
Název díla: Zlomená křídla
Datum vložení: 11.12.2006
Referát vložil: Lucie Brablcova

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tahle knížka je o pěti československých letcích, kteří bojovali za 2.světové války. V knížce jsou zaregistrovány přesuny československých letců, kde bojovali jejich ocenění a vyznamenání i myšlenky.
Na konci knížky je pár stránek věnováno československým letcům, kteří neměli to štěstí vrátit se zpět domů za svými rodinami a příbuznými. Jsou zde zaznamenány jejich hodnosti, boje na kterých se podíleli a potom i kde a kdy a taky jak zahynuli.
Tahle knížka je velmi KRÁSNÁ protože v ní vidím odhodlaní,statečnost a silnou vůli vzepřít se nepříteli a to i za cennu toho nejdražsího, svého života, svých vzpomínek, svých rodin a lásky. Lidé z této knížky položili životy né jen za své rodiny ale za svobodu VŠEM!

Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info