Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Bubáci a hastrmani

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Bubáci a hastrmani
 
Autor: Josef Lada
Název díla: Bubáci a hastrmani
Datum vložení: 18.12.2006
Referát vložil: Barbora Valdmanová

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tato knížka vypráví příběh o bubákovi Mulisákovi, který měl syna Bubáčka a o hastrmanovi Brčálovi a jeho synku Pulci.
Jednou si hastrman povídá, že v jejich Syslovském lese namá kdo strašit. Najednou ho napadl jeho starý kamarád Mulisák, který bydlel v jiné vesničce. Hned šel za ním. Hastrman to Mulisákovi nabídl. Mulisák měl velikou radost a odešel do Syslova i se svým synem Bubáčkem. Hned se tam zabydlel. Po dlouhé době si Mulisák řekl, že svého syna dá do učení. Učil Bubáčka strašit. Moc a moc dlouho mu to nešlo, protože se Bubáček v noci v lese sám bál. Najednou se to stalo, jeho syn se už přestal bát! A oba dva z toho měli velikou radost. A dokonce se z Bubáčka stal nejlepší bubák! Všichni ho všude po světě strašně chtěli. A co hastrman? Ten dal synka naučit ušít alespoň boty.

Životopis spisovatele: Josef Lada
Hodnocení: (hodnotilo 121 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info