Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Žiravka

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Žiravka
 
Autor: Slávka Poberová
Název díla: Žiravka
Datum vložení: 20.3.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Příběh vypráví o dívce jménem Helena, ale všichni jí říkali Lény nebo Žiravka, protože měřila skoro dva metry. Hrála závodně basket a věnovala mu všechen svůj volný čas. Z celého družstva podávala nejlepší výkony. Byla i jejich kapitánkou. Jednou, když byla na soustředění v Maďarsku, dostala velký kašel. Šla k lékaři a zjistilo se, že má Lény astma. Byla to pro ni hrozná rána, znamenalo to, přestat hrát basket. Lény se s tím musela vyrovnat, a protože je v Praze špatné ovzduší, odjela do malé vesničky v Krkonoších. Seznámila se zde s novými lidmi a poznala dívku jménem Eva, která se starala o svoji nemocnou maminku. Díky jistým okolnostem začala Lény cvičit spartakiádu. Ne jako dorostenka, ale jako učitelka dorostenek. Lény se bála, že to nezvládne, ale nakonec byly její svěřenkyně nejlepší na okrese. Helena taky někdy zaskakovala jako instruktorka při lyžařském výcviku a moc ji to bavilo. Na horách ji potkal bývalý trenér a nabídl ji, zda by nechtěla dělat pomocníka při trénování malých dětí v basketu. Zároveň ji i řekl, že by se k basketu mohla vrátit, ne už na profesionální úrovni, ale jen rekreačně. Helena byla ráda a nabídku přijala.

Hodnocení: (hodnotilo 116 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info