Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Pán prstenů: Dvě věže

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Pán prstenů: Dvě věže
 
Název díla: Pán prstenů: Dvě věže
Datum vložení: 22.1.2007
Referát vložil: SVATOSLAV HOFMAN

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Toto je druhá část Pána prstenů. V první se vyprávělo o tom, jak Gandalf Šedý objevil, že prsten, který vlastnil hobit Frodo, je ve skutečnosti Jeden prsten vládnoucí nad všemi Prsteny moci. Líčil se tam útěk Froda a jeho druhů z jejich klidného domovského Kraje a to, jak byli pronásledováni hrůzou Černých mordorských jezdců, až nakonec s pomocí eriadorského Hraničáře Aragorna došli přes zoufalá nebezpečí až do Elrondova domu v Roklince.

Tam se konala velká Elorondova Rada, na níž bylo rozhodnuto pokusit se o zničení Prstenu a Frodo byl ustanoven jako Ten, kdo ponese Prsten. Potom byli vybráni společníci Prstenu, kteří měli Frodovi pomáhat na jeho výpravě, aby pokud možno došel k Ohnivé hoře v Mordoru, zemi samotného Nepřítele, kde jedině se dal Prsten zničit. V tomto Společenstvu byli Aragorn a Boromir, syn Správce Gondoru, jako zástupci lidí; Legolas, syn elfského krále z Temného hvozdu, za elfy Gilmi, syn Glóinna z Osamělé hory, za trpaslíky Frodo se svým sluhou Samvědem a jeho dva mladí příbuzní Smělmír a Peregrin za hobity a Gandalf Šedý.Životopis spisovatele: John Ronald Reuel Tolkien
Hodnocení: (hodnotilo 95 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info