Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Doktor Meluzín

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Doktor Meluzín
 
Autor: Bohumil Říha
Název díla: Doktor Meluzín
Datum vložení: 20.3.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavním hrdinou je doktor Jan Meluzín. Je mu 53 let, je primářem v nemocnici, ale není spokojen se svým životem. Rozpadá se mu rodina, manželka požádala o rozvod, jeho dospělé děti se již osamostatnili a opustili ho. Doktor se dostává do životní krize a rozhodne se, že začne žít nový život. Odchází do vesnice Větrov a přijímá místo obvodního lékaře. Zde se setkává s hodnými lidmi, kteří mu pomáhají. Seznamuje se zde s předsedou Podzimkem, sestrou Šimonovou, jejím synem Otou, který se snaží obnovit vztah s Markétou. Ta ho však odmítá, byť s ním čeká dítě. Doktor Meluzín bydlí v podnájmu u Kodetových. Jejich manželství nepatří zrovna k těm nejšťastnějším, nemohou mít dítě. Pan Kodet utrpí úraz a na jeho následky umírá. Pavlína Kodetová se s tím vyrovnává a pomalu se sbližuje s doktorem Meluzínem. Markétě se narodí nemanželské dítě. Dítě chápe jako velké břemeno, které jí brání ve volnosti. Pavlína Kodetová si ale dítě velmi oblíbí. Nakonec Markéta přichází k Meluzínovi a předává mu chlapečka do opatrování. Sama odjede pryč. Meluzín vyzná Pavlíně lásku a spolu odchází do domku, který si Meluzín koupil. Začínají spolu nový život. Chlapečka si osvojí a dají mu jméno Leopold.

Hodnocení: (hodnotilo 23 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info