Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Přívlač na mimopstruhových vodách

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Přívlač na mimopstruhových vodách
 
Autor: Václav Fikar
Název díla: Přívlač na mimopstruhových vodách
Datum vložení: 25.1.2007
Referát vložil: Karel Hloch (rutilus)

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Přívlač na Mimopstruhových vodách

Autor: Václav Fikar
Ilustrace: Bohdan Štěrba
Fotografie: Nakladatelství Fraus, Stanislav brávek, Václav Fikar, Iveta Fikarová a další…
Vydalo: Nakladatelství Fraus

Obsah:
V knize autor radí rybářům, jak s co nejlepšími výsledky vláčet na mimopstruhových vodách. Kniha začíná tím, co to vlastně přívlač je, jaké jsou pro ni vhodné nástrahy, jaké ryby tímto způsobem můžeme lovit.

První část je věnována nástrahám. Zde se dovíme, jaké jsou vhodné nástrahy pro určitou denní dobu, roční období atd… Dále jsou zde návody na různé doplňky, vylepšení či jinou úpravu. V neposlední řadě také to, jak máme danou nástrahu vést, aby dravce co nejúčinněji vyprovokovala k útoku.

Ve 2.části je popsáno vybavení ( pruty, navijáky) a různé doplňky (vlasce, obuv oblečení).

Ve 3.části jsou rozlišeny specifické podoby přívlače ( rybolov noci, na řece, na přehradě… )

4. nejzajímavější část popisuje jednotlivé dravé ryby. Začíná se vždy s popisem ryby, místem kdy tuhle rybu hledat, úspěšné metody lovu, osvědčenou nástrahu a způsob jak tuto nástrahu správně vést a také různé typy, triky a příhody z lovu. Takto je v knize popsáno 6ryb + ryby , které se na přívlač běžně neloví ( uhoř, parma… ), ale ty už nejsou tak do detailu rozepsány.

Hodnocení:
Tahle kniha mě zaujala především vysoce kvalitními informacemi, které jsou podávány odborně a nikoliv laicky, jak to bývá u takovýchto knih běžné. Fotografie, kterými je kniha doplněna jsou také velice zdařilé. Oceňuji také množství ilustračních obrázků, bez kterých by jsem si nějaké uzly či sestavy dokázal jen těžko představit. Kniha je doplněna o rady a názvy předních českých rybářů. V knize je též velké množství rad, triků a typů, které jistě využiji ( některé jsem již vyzkoušel) při svých toulkách po mimopstruhových revírech.Hodnocení: (hodnotilo 7 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info