Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kam plaveš Gastone?

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Kam plaveš Gastone?
 
Autor: Michaela Voldřichová
Název díla: Kam plaveš Gastone?
Datum vložení: 2.2.2007
Referát vložil: Michaela Bažantová

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Celá knížka vypráví o lachtanovi Gastonovi, který opravdu žil, ale při povodních v roce 2001 zahynul, a to když uplaval ze ZOO Praha, která byla skoro celá pod vodou.

Všechno začíná v Africe, kde je Gastonova mateřská země. Tam ho ovšem lovci chytnou a odvezou do Prahy. Ve svém příběhu se "skamarádí" s lachtankami Jůlinkou, Bárou a Myškou. Jeho chovatelem je Míša, která je i autorkou této knihy. Než přišla povoděň, stačil Gaston zplodit syna Melouna, který stále žije.

V této knížce je popsán celý Gastonův život, i to jak uplaval. Stalo se to když voda sahala po sklo, které normálně oddělovalo zvířata od návštěvníků. Gaston a všichni plavali pryč. Jenom on ale plaval dál. Ostatní se zastavili na posledním volném ostrůvku, který našli. Gaston plaval severním směrem. Nakonec se dostal až so německého města Hamburk, kde ho ale našly čluny a navedly zpět do České republiky. Bohužel cesta domů pro něj byla již velice vyčerpávájící a zahynul. Je zde i věta která plně vystihuje celý příběh: ,, Troufám si říct, že v té době jsem byl nejsledovanější lachtan."

Hodnocení: (hodnotilo 104 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info