Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Nejkrásnější svět

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Nejkrásnější svět
 
Autor: Marie Majerová
Název díla: Nejkrásnější svět
Datum vložení: 26.3.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní hrdinka Lenka Bilanská je dcerou bohatého mlynáře. Mlynář je nevzdělaný, hrubý a brání Lence ve vzdělání. Lenka by chtěla v Praze studovat na učitelku,ale otec ji to nedovolí a nutí ji doma tvrdě pracovat. Lenka se vzepře a odchází do Prahy. Je vyhlášena mobilizace a Lenka nastupuje jako ošetřovatelka v nemocnici. Zde poznává hrůzy války. Setkává se zde s přítelem z mládí, který je později povolán do války. Posílá Lence dopisy, kde ji informuje o politické situaci. Blíží se revoluce, Lenka navštěvuje schůze a zapojuje se do politického dění. Moc se jí líbí, když ji naslouchá dav. Nastupuje socialismus a Lenka poznává nejkrásnější svět. Lenka nachází smysl života v boji za sociální společnost.Hodnocení: (hodnotilo 20 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info