Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Zločin a trest

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Zločin a trest
 
Autor: Fjodor Michajlovič Dostojevskij
Název díla: Zločin a trest
Datum vložení: 26.3.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj se odehrává v Petrohradě ve druhé polovině 19. století. Hlavní hrdina student Rodion Romanovič Raskolnikov je velmi chudý a právě z nedostatku peněz je nucen odejít ze studií. Rodion žije v zatuchlém pronajatém pokoji, nemá peníze, hladoví, ale přesto nemá zájem si najít nějakou poctivou práci. Aby dokončil školu, chce se jeho sestra provdat za bezcharakterního boháče Lužina. Rodion je zásadně proti a sestře sňatek rozmluví. Rodina napadají hrůzné myšlenky, jak lehce přijít k penězům. Po dlouhém váhání sekyrou zabije starou lichvářku. Sebere peníze a uteče. Svůj či odůvodňuje, že „zabitím vši“ získá peníze, vystuduje a bude lidem prospěšný. Svěří se prostitutce Soně, do které se zamiloval. Ta ho přiměje, aby se přiznal. Rodion se přiznává a je odsouzen do vyhnanství na Sibiř. Soňa odjíždí s ním a pomáhá mu hlavně psychicky.

Hodnocení: (hodnotilo 43 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Zločin a trest Dostojevskij, Fjodor Michajlovič 304 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info