Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Výrostek

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Výrostek
 
Autor: Fjodor Michajlovič Dostojevskij
Název díla: Výrostek
Datum vložení: 19.3.2007
Referát vložil: Peťule

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Příběh vypráví o Arkadiji Dolgorukém, který se vrací do Petrohradu za svou matkou. Od malička byl vychováván mimo svou rodinu. Je zádumčivý a nechce studovat ani pracovat. Žije jen pro svou ideu - chce být nadřazený i sám sobě. Z donucení dělá společníka starému knížeti Nikolajovi Ivanoviči, zamiluje se do jeho nádherné dcery Katěriny Ivanovny. Ta se chce pomstít otci za to, že se chce oženit s mladou Annou Andrejevnou a písemně projednává se svým právníkem možnost, zbavit otce svéprávnosti. Dokument ale získá Arkadij a uschová ho. Je mu ukraden dávným přítelem Lambertem, který Katěřině vyhrožuje, vyžaduje třicet tisíc rublů za vydání dokumentu. Nevlastní Arkašův otčím Versiov Lamberta zneškodní a dokument se dostává do správných rukou. Katěrina se usmíří s otcem i s Annou, kníže za nedlouho umírá na nervovou mrtvici.

Hodnocení: (hodnotilo 10 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info