Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Křest svatého Vladimíra

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Křest svatého Vladimíra
 
Název díla: Křest svatého Vladimíra
Datum vložení: 30.3.2007
Referát vložil: Martin Prokš

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kniha vypráví o slovanském bohu Perunovi, za kterým poslal na svůj svátek car Vladimír svého drába. Ten mu má vyřídit králův rozkaz, a to aby zahřměl. Perun svým hrubým odmítnutím rozhněvá krále, který pro něho pošle čtyři policisty. Perun je odsouzen ke smrti a spolu se spoluvězněm odsouzen k utopení ve Dněpru. Po bohově utopení lid začal vymírat, a proto si na audienci vyžádal nového boha, a proto byl vypsán konkurz na nového boha. Přihlásila se nejrůznější náboženství, přesto však z této situace těžili nejvíce dohazovači.

Životopis spisovatele: Karel Havlíček Borovský
Hodnocení: (hodnotilo 24 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Křest svatého Vladimíra Borovský, Karel Havlíček 140 slov
Křest svatého Vladimíra Borovský, Karel Havlíček 320 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info