Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Nevěsta z Lammermooru

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Nevěsta z Lammermooru
 
Název díla: Nevěsta z Lammermooru
Datum vložení: 9.4.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Walter Scott, Nevěsta z Lammermooru
Odeon, nakladatelství krásné literatury a umění, n.p., 1985

Děj:
Po smrti otce se Edgar Ravenswood rozhodne pomstít rodině Ashtonových, protože jim neprávem připadlo celé sídlo a pozemky. Ravenswood se vydá s puškou zabít lorda Ashtona, ale lorda i jeho krásnou dceru Lucy náhodou zachrání před býkem. Na lovu se znova nečekaně setká s lordem i s Lucy. Ravenswood nabídne celé společnosti z lovu přístřeší před deštěm, kde se zamiluje do Lucy a ona do něj. Později je hostem v jejich sídle. Společně s Lucy navštíví moudrou Alici, která mu předpovídá špatnou budoucnost, jestli zůstane s Lucy. On ale nedbá její výstrahy, vyzná Lucy lásku a zasnoubí se s ní. Zanedlouho přijede Lucyina matka a vyžene ho. Později se Ravenswood dozví, že Lucy svolila k sňatku a chce jí vrátit svou půlku rozlomené mince (důkaz věrnosti). O svatebí noci pobodá Lucy novomanžela a sama zešílí. O pár dní později zemře. Ravenswood, na cestě za soubojem s novomanželem, sjede se svým koněm do moře a utopí se.

Názor:
Už jen předmluva upoutala moji pozornost. Nemile mě pak překvapilo, že stejně tak skončí i příběh knihy, takže u několika posledních stran jsem věděla, jak se bude vyvíjet děj. Celkově se mi kniha velmi líbila. Zaujala mě její zápletka. Autor pěkně popsal pocity hrdinů - paličaté lady Ashtonové, jemné Lucy, rozumného, ale bláznivě zamilovaného Ravenswooda a jeho vychytralého sluhu, který si vymýšlí, jen aby uchránil čest rodiny. V knize byly velmi hezké popisy přírody. Na začátku každé kapitoly byly úryvky básní, které obsahovaly spoustu podstatných věcí obsažených v knize.Životopis spisovatele: Walter Scott
Hodnocení: (hodnotilo 5 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Nevěsta z Lammermooru Scott, Walter 956 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info