Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Žalář nejtemnější

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Žalář nejtemnější
 
Název díla: Žalář nejtemnější
Datum vložení: 10.4.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní postavou je komisař Karel Mach. Je to člověk spravedlivý, občas i přísný a krutý. Karel Mach nešťastnou náhodou oslepne. Rodina Machova je celkem bohatá, z venkova se odstěhují na Vinohrady. Slepota však manželům změní život. Slepota vyvolává v Machovi pocit žárlivosti a stále podezírá svou ženu. Jeho podezíravost dojde až do té míry, že všechny dopisy mu musí Jarmila předčítat nahlas. Svou žárlivostí a podezíravostí Jarmilu psychicky deptá. Jednoho dne se Jarmila zhroutí. Od té doby se Mach změní. Žalářem nejtemnějším mu nebyla slepota, ani žárlivost, ale láska. Román končí tím, že si Mach spolu se svým sekretářem zakoupí statek a stane se dobrým národohospodářem.

Životopis spisovatele: Ivan Olbracht
Hodnocení: (hodnotilo 31 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info