Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Letiště

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Letiště
 
Autor: Arthur Hailey
Název díla: Letiště
Datum vložení: 28.4.2007
Referát vložil: http://books.tym.cz

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kniha popisuje tragickou událost, která se odehrává na Lincolnově mezinárodním letišti. Bylo období kolem Vánoc a byla nejhorší sněhová bouře za posledních deset let. Na letišti byly čtyři startovací dráhy, ale jenom tři v provozu, protože dráha tři-nula byla zablokovaná letadlem Boeing 707 společnosti Aéro Mexican. Proto museli používat dráhy, které startovaly přímo nad Meadwoodem, který ale proti tomu ostře protestoval. Patroni (hlavní letištní údržbář), který si vždy se vším poradil, zůstal viset v zácpě, kde se snažil co nejrychleji pomoci policistům odklidit z cesty převrácený "náklaďák", o přípravu letu číslo dvě, zmatky na letišti kvůli sněhové bouři a další problémy.

D.O.GUERRO byl zadlužený a chtěl skončit se životem. Našel způsob, jak vyhodit letadlo do vzduchu, aby vypadalo jako nehoda a těsně před letem uzavřel vysokou životní pojistku, která byla pro jeho ženu. Jenže na letišti se v průběhu letu, kde chtěl D.O.GUERRO odpálit svoji bombu, zjistilo, o co tady jde. I přes snahu pilotů a letušek se GUERROVI podařilo bombu odpálit. Sám sebe zabil, vážně poškodil letadlo a letušku Gwen těžce poranil. Jenže letová pojistka, kterou uzavřel kvůli zabezpečení své ženy, byla předem zrušena po zjíštěné situaci, takže nedocílil toho, co sám chtěl. Letový dispečéři, samotné letiště a zachovaný klid letců umožnil nakonec zpětné a šťastné přistání.

Hodnocení: (hodnotilo 10 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Letiště Hailey, Arthur 682 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info