Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Hobit aneb cesta tam a zase spátky

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Hobit aneb cesta tam a zase spátky
 
Název díla: Hobit aneb cesta tam a zase spátky
Datum vložení: 28.4.2007
Referát vložil: Denča a Terča

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Pan Bilbo Pytlík je hobit z kraje a podnikne výpravu společně s Gandalfem a trpaslíky, cílem jejich cesty je se dostat za temný hvozd, přes město na jezeře, na horu, kde sídlí drak Šmak a stráží ohromný poklad. Trpaslíci panu Bilbovi nevěřili, ale Gandalf ano. A ne jednou jim Bilbo pomohl. Trpaslíci si toho byli vědomi a k Bilbovi chovali úctu. U šarvátky mezi skřety u hory, kde sídlí drak, pan Bilbo zakopnul a někdo ho uhodil kamenem do hlavy. Jenomže Bilbo nebyl vidět, protože měl kouzelný prsten, co ukradl v jeskyni skřetovi Glumovi. I proto si ho trpaslíci vážili, dokud nezistili, že to celou dobu dělal prsten. Ale i tak měl u nich obdiv. Po šarvátce Bilbo ležel na stráni, někdo ho zřejmě hledal. Divil se, že ho nevidí, ale napadlo ho, že nikdo nemůže vidět, kvůli prstenu. Prsten si nasadil a odešel do vítězného táboru. Tato kniha navazuje na Pána prstenů.

Životopis spisovatele: John Ronald Reuel Tolkien
Hodnocení: (hodnotilo 166 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info