Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Havířská balada

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Havířská balada
 
Autor: Marie Majerová
Název díla: Havířská balada
Datum vložení: 10.4.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Příběh volně navazuje na román Siréna. Román je rozdělen do tří části. První část vypráví Rudla, druhou část sama autorka, kde líčí dobu za 1. světové války, třetí část vypráví Milka.

Hlavní postavou je Rudolf Hudec – vnuk Hudce vynálezce. Rudla se dostává na černou listinu a odjíždí do Porýní. Zde žije pod cizím jménem Jan Zvonař. Za Rudlou přijede i jeho milá Milka, vezmou se a zanedlouho se jim narodí syn Princ. Rudla se přátelí s Tondou Novákem, který později odjíždí do Vestfálska. Rudla jede s ním. Začíná mobilizace a Jan je odveden k boji na frontě. Podaří se mu utéci, ale je chycen. Jeho syn Princ začíná pracovat v hutích, ale při jednom neštěstí zahyne. Jan se s jeho smrtí těžce smiřuje. Ve třetím díle se Rudla a Milkou vrací do Čech, kde vznikla republika. Hudec přišel o dva prsty, nemůže sehnat práci a proto žebrá. Milka se ho snaží psychicky a morálně podržet. Hudec nerad žebrá, nemůže si na to zvyknout, kritizuje tehdejší poměry.Hodnocení: (hodnotilo 13 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info