Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Tarzan

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Tarzan
 
Autor: Edgar Rice Burroughs
Název díla: Tarzan
Datum vložení: 11.5.2007
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kniha vypráví o tom, jak gorila Kala našla v koruně stromu
děťátko. Rozhodla se, že se o něj bude starat a dala mu
jméno Tarzan. Kala vzala děťátko do pralesa, aby ho ukázala svým příbuzným. Gorilí samec Kerčak, který stál v čele rodiny byl nedůvěřivý. Nakonec svolil, aby si Kala dítě nechala. Tarzan rostl jako z vody. Zlobil jako všichni malý kluci. Terk, nejlepší Tarzanova přítelkyně, si ráda hrávala s kamarády u Opičích vodopádů. Tarzan se jednoho dne pustil za nimi, ale Flynt a Mungo o něj nestáli. Terk musela vymyslet, jak se Tarzana zbaví. Pobídla ho, aby skočil do jezera a přinesl jí sloní chlup. Myslela, že se bude bát a vrátí se k matce, ale Terk se zmýlila. Tarzan skočil ze skály do vody a plaval směrem ke skupince slonů. Tantor sledoval Tarzana, jak popadl jednoho slona za ocas. Slon vykřikl a Tarzan vyletěl vysoko do vzduchu. Polekaní sloni začali hlasitě troubit a dali se na útěk k místu, kde žili opice. Terk běžela k jezírku, aby vytáhla Tarzana ven. Opice byly zvědavé, kdo způsobil rozruch mezi slony a šly se podívat k jezírku. Tarzan se přiznal, že to byl on. Terk začala svého přítele ještě víc obdivovat, ale Kerčak zuřil. Tarzan byl smutný a odešel do pralesa, sedl si k tůňce a smutně hleděl na svůj obraz ve vodě a přemýšlel, proč se liší od ostatních goril.

Tarzan už byl dospělý. Naučil se napodobovat nejrůznější zvířata a získal jejich dovednosti. Život v pralese mu odkryl všechna svá tajemství. Jednoho dne se objevil leopard Sabor a znovu zaútočil. Kerčak se snažil ochránit svoji rodinu, ale leopard Kerčaka zranil. V tom seskočil ze stromu Tarzan a leoparda vyhnal. V tom se ozvali v pralese lidské hlasy. Tarzan se podíval, kdo to je a uviděl tři lidská stvoření. Profesor Poter a jeho dcera Jane přijeli do Afriky a jejich průvodce Clayton je měl chránit. Tarzan se do Jane zamiloval a seznámil se s ní.

Hodnocení: (hodnotilo 65 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info