Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Arabela

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Arabela
 
Autor: Václav,Miloš Vorlíček,Macourek
Název díla: Arabela
Datum vložení: 5.6.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Podle stejnojmeného seriálu vypráví Hermína Franková..............
Kniha vypráví o princezně Arabele a její závistivé a pyšné sestře Xenii, ale ostatně i o jejich rodičích, králi a královně pohádkové říše pro děti. Nepřítel celého království je zlý Rumburak a jeho spojenec ježibaba z Perníkové chaloupky. Rumburak se proměňuje v havrana a sedá si do královských oken a poslouchá, co se kde co děje. Rumburak chce unést Arabelu. Arabela se pomocí kouzelného prstenu dostane do světa lidí, a tam se seznámí s Majerovými - Petrem, Honzíkem, paní Majerovou a panem Majerem, ale také s Maruškou Hermanovou. Do Petra Majera se Arabela zamiluje a pomůže mu u zkoušky. Samozdřejmě se ji to Rumburak pokouší překazit, ale nakonec dobro zvítězí nad zlem. A v pohádkové říši pro děti tak i pro dospělé se vše vrátí do normálu. Všichni jsou šťastni, ale hlavně Arabela s Petrem.

Hodnocení: (hodnotilo 133 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info