Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Boříkovy lapálie

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Boříkovy lapálie
 
Autor: Vojtěch Steklač
Název díla: Boříkovy lapálie
Datum vložení: 15.6.2007
Referát vložil: Lucie Valešková

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Příběh čtyř chlapců vypráví o slastech a strastech školních let a o touze stát se konečně dospělými.
Autor vypráví v první osobě především o životě Boříka a o jeho nerozlučných přátelích: Mirkovi, Alešovi a Čendovi, kteří jako správní kluci nemají o dobrodružství a maléry nouzi. Pořád jim jen někdo otravuje život a to především rodiče, učitelé a někdy i holky, protože jen brečí. Stejně jako jejich úhlavní nepřítel a největší šplhoun pod sluncem Bohoušek, který je taky nepřekonatelný v žalovaní.
Do poměrně klidného školního roku jako blesk z čistého nebe vtrhne do života našich hrdinů Růženka, blondýnka s mašlí ve vlasech a způsobným ukláněním. Po řadě ne zrovna šťastných pokusů o znemožnění nové spolužačky se ona dívenka projeví jako silný soupeř a vše, co chlapci podniknou, aby ji znemožilil se otočí proti nim. Z Růženky se najednou stává nepřítel číslo jedna.
Ovšem po nějaké době se z nich stanou přátelé jen díky maličkosti, která jim dokázala, že Růženka je správná holka. A to ještě ani netušili, že u svého tatínka, majitele cirkusu působí jako krasojezdkyně.
Hoši také potřebují nutně zvolit vůdce party, tak požádají Růženku o pomoc. Ta jim zajistí v cirkusu trojboj a kdo nejlépe uspěje, stane se vůdcem. Po velkém boji, který dopadne katastrofálně se vůdcem stane tlustý Aleš.
Kluci se také musejí po nějaké době vyrovnávat s odchodem Růženky, která odcestovala a s velitelováním nového vůdce, což vůbec není lehké.

Vojtěch Steklač líčí nelehké osudy chlapců. Jejich starosti s rodiči a třídní učitelkou, přezdívanou Drábinkou. No a samozřejmě, že za vše vždy můžu kluci, kteří mnohdy nic neprovedli a nebo to přinejmenším mysleli dobře.

Hodnocení: (hodnotilo 494 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Cestovatelský Norimberk.info