Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta Mňouka

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta Mňouka
 
Název díla: Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta Mňouka
Datum vložení: 20.6.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jedno z nejpůsobivějších děl Miloslava Švandrlíka jsou bezpochyby až příliš živí žáci Kopyto a Mňouk. Právě okolo jejich osobností se odehrávají vzrušující příběhy.
V Posázaví, rodném městečku obou hrdinů, kteří prosluli jako skvělí detektivové, se vlastně odehrává celý děj. Poukazuje na to, že žáci milovali svůj rodný kraj a dobře ho znali.
Ovšem Kopyto s Mňoukem nejsou jediným aktéry knihy. Je třeba zmínit starostlivého a poněkud nešikovného, avšak přírody milovného učitele Pěničku, který vždy a všude dbá o správné chování a kladný vztah k učení, to však u všech svých žáků postrádá. Nelze opomenou ani zlomyslného chvástala a ševcova synka Bičistěho, bez kterého by ani většina problémů nenastala.
Další významná postava je poněkud líný a neschopný policejní kapitán Ošmera, bez kterého by, dle mínění žáků Kopyta a Mňouka, byla většina zločinů vyřešena podstatně rychleji.
Dalšími podstanými postavami jsou kastelán Štětka, hajný Breburda a spousta dalších, bez kterých by nespočet těchto krátkých a rozličných povídek byla docela nuda. Teď už doporučuji se jen ponořit do chytlavých povídek, které rozhodně nepozbývají skvělého Švandrlíkova humoru a nadsázky.Životopis spisovatele: Miloslav Švandrlík
Hodnocení: (hodnotilo 235 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info