Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Továrna na absolutno

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Továrna na absolutno
 
Název díla: Továrna na absolutno
Datum vložení: 17.8.2007
Referát vložil: Viktor Bezdomnikov -Gull Vinfie

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jednoho dne si jeden velmi úspěšný český podnikatel zrovna stěžuje na malé poměry obchodu u nás, když v tom si všimne článku v novinách. Ing. Marek prodá velmi výhodný stroj prvnímu, kdo něco nabídne. Z osobních důvodů… Pan Bondy se rozhodne na stroj podívat. Ing. M. ho přivítá se slovy, že ho už čekal a představí mu svůj "karburátor". Jedná se o jakési atomové zařízení, které absolutně zničí hmotu. Nezůstane žádný odpad. Žádný nevyužitý materiál. Stoprocentní účinnost!! Jediný problém je absolutno. Jakýsi bůh karburátoru. Jedná se o vedlejší produkt, který při používání karburátoru vzniká. Zapříčiňuje různé zázraky, osvícení, obrácení na víru atd... M. vidí nebezpečí ihned, a proto se chce karburátoru zbavit, ale z vlastní pýchy ho nezničí, ale prodá. B. sic varuje, ale ten je obchodník a je zaslepen potenciálem karburátorů. Ihned po vyřízení formalit s obchodem rozjede výrobu karburátorů ve velkém. Auta, letadla, města, topení, to vše má teď jen a pouze karburátory... Z počátku si nikdo ničeho nevšimne, ale později začne docházet k nepokojům, jelikož každý karburátor má své "Absolutno" a své přívržence, kteří se mezi sebou bijí. Nakonec dosáhne vše takových rozměrů, že se do konfliktu pustí i celé státy. Naštěstí si lidé v zaslepení ničí karburátory navzájem, a tak je po mnoha vraždách a krveprolitích vše opět urovnáno... Absolutno je zničeno.

Životopis spisovatele: Karel Čapek
Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Továrna na absolutno Čapek, Karel 347 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info