Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Lev, čarodejnice a skříň

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Lev, čarodejnice a skříň
 
Autor: Clive Staples Lewis
Název díla: Lev, čarodejnice a skříň
Datum vložení: 17.8.2007
Referát vložil: Viktor Bezdomnikov -Gull Vinfie

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Čtyři sourozenci - Petr, Zuzana, Edmund a Lucie - se přistěhují do nového domu ke svému strýčkovy. Jednoho dne, když si hrají na schovávanou, se Lucie schová do skříně. Zjistí tak, že nejde o obyčejnou skříň, ale že je to brána do jiného světa. Do Narnje. Světa kentaurů, faunů, obrů, trolů, mluvících zvířat atd. V zemi však vládne zlá ledová čarodejnice, která na ni sešle mocné kouzlo. To uvrhne zemi do věčné zimy bez vánoc. V Narnji totiž žije pravý Santa Claus a ten nemůže přes kouzlo proniknout. Do všeho se však vloží Aslan, který se vrací z poutě po ostatních světech. Podle jednoho z proroctví mu mají děti pomoci. Jenže než se dostanou k Aslanovi, očaruje čarodejnice Edmunda a ten se pokusí zradit své sourozence i celou Narnji. Aslan ho však z kouzla vysvobodí a ušetří jeho život. Jenže čarodějnice ho označí za zrádce a požaduje jeho život ve jménu Staré magie. Aslan jí však nabídne svůj život za Edmundův. Čarodějnice přijme a Aslana potupně zabije. Jenže ten je oživen ještě starší magií, která je do Narnje vepsána. Ta totiž říká, že obětovaný život znovu povstane. Tak může Aslan vytáhnout v čele své armády (po boku Petrovy armády) do konečné bitvy. Tu samozřejmě dobří vyhrají a Ledovou královnu dokonce zabijí. Narnje pak získá mnoho let štěstí. A děti se po mnoha mnoha letech (už jsou dospělé) vrací do svého světa. Opět jako děti.

Hodnocení: (hodnotilo 175 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info