Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Motýlek

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Motýlek
 
Autor: Henri Charriére
Název díla: Motýlek
Datum vložení: 19.8.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kniha začíná odsouzením zloděje a pasáka, zvaného podle jeho tetování Motýlek. Ten však vraždu nespáchal a slíbil si pomstu. Naděje na ni ho držela při životě a dodávala mu energii k neustálým útěkům o které se Motýlek pokoušel. Motýlovou nejdůležitější vlastností je určitě vůle, díky které nakonec přece jen uteče. A to i po několika nezdarech, ale hlavně trestech, k nimž patří i pobyt na samotce, a to v totální izolaci na speciálně upraveném ostrově ve francouzské Guaianě (kde se odehrává většina příběhu). Zde se ocitl na okraji šílenství. Vydržel však a odměnou mu byla nová šance... Kniha je podle skutečné události. Autor žije ve Venezuele odkud knihu také vydal. Pomsty se však dávno zřekl...Hodnocení: (hodnotilo 12 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Motýlek Charriére, Henri 801 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info