Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Naši Furianti

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Naši Furianti
 
Název díla: Naši Furianti
Datum vložení: 10.4.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj se odehrává v Hronicích. Námětem knihy je spor o místo ponocného. Vysloužilý voják Bláha žádá starostu Dubského o místo ponocného. O místo se hlásí i Krejčí Fiala. Bláhu podporuje starosta Dubský, Krejčí má zase podporu u hradního Buška. Krejčí Fiala má sedm dětí, takže by se mu peníze velice hodily. Snad ani ve sporu nejde jen o místo, ale především o osobní zájmy. Dubský s Buškem se hádají o věno a Dubského mrzí, že Bušek i pytlačí. Václav , syn Dubského, má rád dceru Buška, Verunku. Je více než jisté, že by se na místo ponocného více hodil voják Bláha. Buškovi ale vadí, že Bláha se svým kamarádem Habršperkem se hodně vytahují, že poznali svět a ty, co nikde nebyli mají za hlupáky a nevzdělance. Proto Bušek přeje místo krejčímu Fialovi. Fiala napíše paličský dopis, ve kterém Bláha údajně prohlašuje, že když nebude zvolen ponocným, zapálí vesnici. Autorem dopisu je Kristýna, dcera Fialy. Dopis zpočátku Bláhovi opravdu uškodí, ale Bláhův kamarád Habršperk dokáže, že dopis psala Kristýna. Nakonec místo ponocného dostane Bláha.

Životopis spisovatele: Ladislav Stroupežnický
Hodnocení: (hodnotilo 198 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info