Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Krysař

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Krysař
 
Autor: Viktor Dyk
Název díla: Krysař
Datum vložení: 21.8.2007
Referát vložil: Viktor Bezdomnikov -Gull Vinfie

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Krysař, který až dosud bloudil po světě a využival flétnu, aby lidi zbavil krys, dospěje do města Hameln. Zde se krysař zamiluje do krásné Agnes. Té svěří tajemství, že jeho flétna umí ovládat i lidi. S konšely uzavře dohodu, že odvede krysy z města za sto rýnských dukátů. Ti smlouvu nedodrží a krysař se rozhodne je ztrestat. Brání mu v tom pouze city k Agnes. Ta se ale z nešťastné lásky (milovala totiž i krysaře i dlouhého Kristiána) zabije. Krysařovi to zlomí srdce, a tak odvede Hamelnské do záhuby. Shodí je do rokle a skončí tam i sám.

Životopis spisovatele: Viktor Dyk
Hodnocení: (hodnotilo 36 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Krysař Dyk, Viktor 302 slov
Krysař Dyk, Viktor 887 slov
Krysař Dyk, Viktor 661 slov
Krysař Dyk, Viktor 448 slov
Krysař Dyk, Viktor 369 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info